Skip to main content

پوستر هفتمین همایش ۱۰ روز با عکاسان ایران با حضور جمعی از عکاسان عصر سه شنبه ششم آذرماه در انجمن عکاسان ایران رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی هفتمین همایش ۱۰ روز با عکاسان ایران، سیف الله صمدیان؛ رییس هیات مدیره انجمن عکاسان ایران در این مراسم گفت: یکی از ویژگی های عکاسی این است که انجمن عکاسان ایران در عرصه و خانه ای است که چند انجمن عکاسی دیگر فعالیت می کنند و ۱۰ روز با عکاسان ایران  از نظر گستردگی و فعالیت های انجمن های مختلف به یک افتخار همگانی تبدیل شده که محصول استمرار و همراهی است و امیدواریم هفتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان با ایرادهای کمتر برگزار شود.
صمدیان افزود: یکی از دلخوشی های ما این است که امروز بیشترین تولید این دنیا عکس است و تلفن های همراه کاری کردند که دنیا را به هم دوختند. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم در انجمن عکاسان ایران باید پاسخ تمام کلیک هایی را که زده می شود بدهیم. انجمن عکاسان ایران و ۱۰ روز با عکاسان جایگاه حساسی است که این همه انجمن عکاسی با فکرها و کارهای متنوع دور هم جمع شدند و امیدوارم این زیبایی را خراب و کدر نکنیم. امیدواریم امسال یکی از درخشان ترین دوره های ۱۰ روز با عکاسان ایران را شاهد باشیم.
علی قلم سیاه؛ از استادان عکاسی نیز در این مراسم گفت: ۱۰ روز با عکاسان ایران با تمام چالش های فکری یک انضباط را ساماندهی می کند و هدف این رویداد اعتلای ارزش های عکاسی و فرهنگ دیدن است و استراتژی این رویداد بر مبنای توسعه فرهنگی جامعه است. دهکده جهانی که مک لوهان گفته بود به اتاق جهانی تبدیل شده است، امروز عکاسی آگاهی عمیق در جهان ایجاد کرده است و آگاهی نیز سرعت می دهد و جامعه را جوان می کند.
قلم سیاه در ادامه گفت: ۱۰ روز با عکاسان ایران با انضباط کاری برگزار می شود و هر دوره علمی تر شده و درک دیدن و هنر را افزایش داده است.
مجید ناگهی؛ دبیر هفتمین همایش ۱۰ روز با عکاسان ایران نیز در این مراسم گفت: هفتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران در فرصت کم و فشردگی زمانی برنامه ریزی شد و همکاران و ستاد اجرایی به صورت جدی فعالیت می کنند. رویکرد این دروه “چهره ایران” است که بیشتر نشست های تخصصی و و برنامه های نمایشگاهی از سوی شورای علمی و شورای هنری به نحوی طراحی شد تا ایران امروز در عکاسی نمایش داده شود.
ناگهی در ادامه گفت: سعی شد مواردی پایه گذاری شود که در این راستا کمیته داوطلبان همکاری با ۱۰ روز با عکاسان ره اندازی شد که می تواند ظرفیتی را ایجاد کند. راه اندازی کمیته دانشجویی و توجه جدی به عکس هایی که در دانشگاه تولید می شود نیز از برنامه های این دوره است. امیدواریم حاصل کار به مذاق عکاسی ایران خوش آید، هرچند توقع و شان عکاسی بیشتر است.
مسعود زنده روح کرمانی؛ مدیر هنری همایش نیز گفت: هفت دوره است که ۱۰ روز با عکاسان ایران با تقویم زمانی منظم برگزار می شود.
شاپور حاتمی؛ طراح و گرافیست و طراح پوستر هفتمین همایش ۱۰ روز با عکاسان ایران نیز درباره پوستر گفت: با توجه با رویکرد “چهره ایران: در این دوره پوستر با استفاده از دو رنگ ایرانی طراحی شده است.
در این مراسم سیف الله صمدیان، فرزاد هاشمی، محمد مهدی رحیمیان، سید عباس میرهاشمی، افشین شاهرودی، حسن غفاری، مسعودر زنده روح کرمانی و مجید ناگهی(هیات مدیره انجمن عکاسان ایران)، سیامک زمردی مطلق؛ رییس انجمن عکاسان خانه تئاتر، یدالله ولی زاده؛ رییس انجمن عکاسان تبلیغاتی و صنعتی ایران، حمید فروتن؛ رییس انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، سعید محمودی ازناوه؛ نایب رییس انجمن عکاسی میراث فرهنگی، حسین حیدری؛ نایب رییس انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس، بابک برزویه؛ عضو هیات مدیره انجمن عکاسان سینمای ایران، سعید دستوری، محمد فرنود، ساعد نیک ذات، کورش ادیم، مرتضی نیکوبذل و جمعی از فعالان عکاسی حضور داشتند.

انجمن عکاسان ایران با همکاری انجمن های تخصصی عکاسی هفتمین همایش ۱۰ روز با عکاسان ایران را ۱۴ تا ۲۳ آذرماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می کند.

Leave a Reply

error: متاسفم !
Skip to content